EKOtransformation

9 листопада 2017

​Журнал «Екологія підприємства» знову зібрав однодумців на конференції, присвяченій зеленій модернізації виробництва, у роботі якої взяли участь і магістри-екологи разом із доцентами кафедри екології та збалансованого природокористування Оксаною Салавор та Оксаною Ничик. Студенти саме вивчають дисципліну «Екологічна модернізація виробництва», тому із задоволенням скористалися нагодою відвідати цей захід.

Чому зелена модернізація вигідна для підприємств, й як розвивається сучасний екологічний ринок розповіла президент ГО «Жива планета», голова громадської ради при Міністерстві екології та природних ресурсів України Світлана Берзіна. Учасники мали змогу задати запитання фахівцю, яка розповіла про оновлені та нові міжнародні стандарти у сфері екологічного управління серії ISO 14000, про критерії державної підтримки екологічних проектів і пропозиції інвесторів, про кращі практики зеленої модернізації українських компаній.

Про підвищення ефективності очисних споруд стічних вод при зниженні експлуатаційних витрат на утримання як важливу складову зеленої модернізації виробництва розповіла фахівець компанії ЮНІЛОС-Україна Олена Коцар.

Координатор програм із розвитку підприємництва компанії Greencubator Надія Артем’єва, розповіла про інноваційні ваучери – проект ЄБРР, який фінансує EU Neighbourhood Investment Facility. Завдяки цьому інструменту українські компанії можуть отримати безповоротне фінансування для своїх інноваційних проектів, спрямованих на впровадження або розроблення кліматичних технологій задля скорочення викидів парникових газів і зменшення впливу на клімат. Протягом 2017-2018 років для розроблення і впровадження кліматичних технологій за цією програмою українські компанії мають отримати ваучери на загальну суму EUR 1 000 000.

Про майбутнє для біоенергетики в Україні поговорили із керівником Інституту сталого розвитку, засновником Харківського енергетичного кластеру Станіславом Ігнатьєвим. А Володимир Буницький, голова Пелетної асоціації України, розповів, що на його думку, тверде біопаливо може стати основою енергоефективної економіки України.

І це ще не всі цікаві теми, що були представлені на конференції!

Дуже продуктивним видався день і для магістрів, і для викладачів.