До 100-річчя події

20 березня 2017

​20 березня на кафедрі українознавства відбувся міжкафедральний науковий семінар, присвячений річниці Української національної революції 1917-1921 рр. У семінарі взяли участь викладачі кафедри українознавства та кафедри філософії нашого університету, студенти 4-го курсу та запрошені гості.

Семінар відкрила завідувач кафедри Надія Левицька, яка наголосила, що цей рік оголошений роком Української революції 1917-1921 рр. Вона зазначила, що по всій країні на різних рівнях проводяться відповідні заходи, у деяких із них уже брали участь викладачі кафедри.

Завідувач кафедри передала слово відповідальній за науковий семінар, професору Світлані Буравченковій, яка представила гостей і зокрема, члена-кореспондента НАН України, доктора історичних наук, професора Валерія Солдатенка. Перу науковця належить близько 750 публікацій, із них майже 30 - індивідуальні монографії і десятки книг, виданих у співавторстві та за участі в колективних дослідженнях, в тому числі  «Три Голгофи: політична доля Володимира Винниченка» та «Україна в революційну добу 1917-1920 рр.». Саме цей науковець має найбільший науковий доробок на тему української революції 1917-1921 рр.

Непідробне зацікавлення та жваві дискусії викликала доповідь гостя. Доповідач приділив широку увагу визначенню самого поняття «революція», як рушійна сила соціальних змін, співвідношення соціального і національного, концепція автономізму та незалежності у діяльності політиків революційної доби 1917-1921 рр., зокрема Михайла Грушевського. Не менше зацікавлення викликали замальовки з персональної історії українських діячів Володимира Винниченка, Симона Петлюри, Михайла Грушевського.

Багато запитань задавали не лише викладачі, але й студенти, які були присутні на науковому семінарі, що свідчить про небайдужість молоді до своєї історії.