Черговий крок

19 жовтня 2017

​Студенти освітньої програми «Управління персоналом та економіка праці» Навчально-наукового інституту економіки і управління (ННІ ЕіУ) були запрошені на майстер-клас із організації підприємництва, що відбувся в культурному центрі America House Kyiv. У рамках вивчення дисципліни «Підприємництво і соціальні проекти» майбутніх ейчарів цікавили питання започаткування власної справи «з нуля», та «підприємницьких пасток», що можуть їх спіткати. Компетентні відповіді на них надала спікер, генеральний директор консалтингової компанії «LifeBusinessSystem» Лора Невар,  автор і ведуча проекту «Організація майбутнього», яка понад 15 років допомагає підприємцям сфер ІТ, медицини, модельного бізнесу, клінінгу, інтернет-маркетингу та інших побудувати високоефективні команди чисельністю від 100 до 2000 фахівців в Україні і за кордоном. Партнеркою заходу стала Діна Волинець, голова Центру управління розвитком «Кайт», відома за проектом інкубатора громадських організацій #прокачайсвоюго.

Крім означених питань, пані Лора приділила увагу діагностиці стадій життєвого циклу, на якій перебуває бізнес (проект), за моделлю Адізеса; пояснила, з якими проблемами стикаються 85% підприємців у перші 2-5 років управління своїми компаніями; як підібрати персонал під бізнес-ідею і зробити так, щоб кожний співробітник став «адвокатом» бренду; чому деякі підприємці намагаються розвиватись, але не можуть «злетіти»; до яких змін у бізнесі варто готуватись і як при цьому не «прогоріти».

За даними міжнародного кадрового порталу HeadHunter.ua понад 80% українців, які працюють за наймом, замислювалися про власний бізнес, а у 15% респондентів вистачило сміливості розпочати свою справу. Враховуючи це, навчальні програми студентів ННІ ЕІУ складені з урахуванням потреб молоді у самозайнятості, тож черговий крок до пізнання ними тонкощів організації власної справи зроблено.