Час настав!

25 березня 2016

25 березня до університету завітала директор Центру сенсорного аналізу (м. Мателіка, Італія), доктор Лючія Баілетті.

Гостя зустрілася з ректором нашого університету Анатолієм Українцем, проректором з наукової роботи Тетяною Мостенською, завідувачем кафедри туристичного та готельного бізнесу Дарією Басюк, завідувачем сектору міжнародних асоціацій відділу міжнародних інтеграційних проектів та академічної мобільності Іриною Воловик.

У ході зустрічі обговорювалися напрямки розширення співпраці між нашим університетом і Центром сенсорного аналізу. Зокрема, пані Лючія запропонувала трьохсторонню співпрацю, включивши до партнерства Університет Камеріно й сфокусувавшись в першу чергу на підготовці саме викладачів, не закриваючи можливості і для академічної мобільності студентів. Крім того, йшлося про необхідність максимального скорочення відстані між академічними інституціями й виробничим сектором, яка наразі у всіх країнах є значною, і це ускладнює практичну підготовку фахівців.

Про мотивування виробничників до співпраці й необхідність побудови каналу трансферу інноваційних технологій зазначив і ректор нашого університету Анатолій Українець. Він запропонував створити на базі нашого вишу філію Центру сенсорного аналізу й запросив пані Лючію та попросив передати запрошення ректору Університету Камеріно до участі у 8-му  Центральноєвропейському конгресі з харчової науки  CEFood 2016, що відбудеться в університеті у травні.

Також проаналізували результати пілотного проекту академічної мобільності, у рамках якого студенти, аспіранти і викладачі нашого університету побували у Центрі сенсорного аналізу на стажуванні й вразили тамтешніх працівників жагою до отримання нових знань і досвіду; проговорили участь університету у програмі «Горизонт 2020».

Пані Лючію надзвичайно зацікавила інформація про відкриття в нашому університеті з нового навчального року принципово нової магістерської програми з аюрведи, аналогів якій не існує в Європі.

Оскільки фахівець прибула зі всесвітньовідомого винного регіону, вона не обійшлася без дарунка, презентувавши колекційне вино «Вердіккіо», унікальність якого полягає в тому, що якщо куштуєш його, закривши очі, то відчуваєш смак червоного вина, а, відкривши очі, бачиш – біле. Наш ректор віддячив гості пляшкою не менш достойного напою – вина «Чорний лікар», що виробляється з автентичних татарських сортів винограду, якого залишилося всього 30 га, і відшукати яке нині дуже важко в зв’язку з анексією Криму.

Завершилася зустріч підписанням оновленого Договору про співпрацю, після чого італійський фахівець прочитала лекцію для студентів факультету технології оздоровчих продуктів та харчової експертизи з основ сенсорного аналізу та розповіла про програму співпраці між нашими установами та можливостями, які вона відкриває перед ними.