Багатообіцяюче партнерство

5 жовтня 2017

​5 жовтня 2017 року відбулося підписання угоди про співпрацю між нашим університетом та Ірпінським ліцеєм інноваційних технологій.

Колектив нашого вишу має давні традиції активної співпраці із загальноосвітніми навчальними закладами України, у межах яких використовуються найрізноманітніші форми роз’яснення школярам і їх батькам переваг здобуття вищої освіти та зацікавлення їх у виборі саме технічної вищої освіти. Це і профорієнтаційні лекції та зустрічі, і екскурсії університетом, і профільні класи, відкриті у школах і ліцеях, і спеціально розроблені проекти з окремих спеціальностей, і майстер-класи, і участь школярів у лабораторних роботах наших студентів і наукових дослідженнях, стартапах, а також загальноуніверситетських пізнавальних, спортивних і розважальних заходах і багато іншого.

І ось до когорти партнерів НУХТ додався ще один колектив, співпраця з яким відкриває нові горизонти, адже Ірпінський ліцей інноваційних технологій, хоч і щойно розпочав свою діяльність, але вже зробив серйозну заявку на якісно новий підхід до навчання. А головне своє завдання вбачає у підтримці талановитої молоді, створюючи всі умови для розвитку і становлення юних науковців уже зі шкільної лави. Для цього у ліцеї запроваджені міжнародні стандарти освіти, інноваційний підхід і проектна форма навчання, обладнані сучасні високотехнологічні лабораторії для навчальної і наукової роботи у рамках Малої академії наук, ведеться пошук партнерів серед провідних вищих навчальних закладів України. Патронаж ліцею здійснюється професором Оксфордського університету з комп'ютерних наук і математики Крісом Імафідоном. Надзвичайно приємно, що наш виш став першим партнером цього молодого, талановитого, спрямованого у майбутнє, активного колективу.

Протягом вересня ліцеїсти вже були гостями кафедр Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого, з фахівцями яких дуже плідно і корисно поспілкувалися у рамках Всеукраїнського тижня харчових технологій. Надзвичайно велике враження справило на учнів особисте знайомство з представниками потужних підприємств, з новітніми технологіями, якими вони користуються, і розробниками яких може стати кожний із ліцеїстів, уже зараз розпочавши наукові пошуки під керівництвом досвідчених фахівців нашого університету. Попереду заплановано ще багато цікавого, а поки що до університету завітали директор ліцею Леся Харітоненко і заступник директора з адміністративних питань Ігор Котельников.

Гості побували у лабораторіях кафедр машин і апаратів харчових та фармацевтичних виробництв і мехатроніки та пакувальної техніки, де були вражені їх сучасним оснащенням й дізналися про тісну співпрацю з провідними виробниками обладнання, що надають для навчання наших студентів і ведення наукових досліджень найновітніші зразки техніки. Зокрема, керівники ліцею оглянули лабораторії технологічного обладнання харчових і фармацевтичних виробництв, робототехніки і мехатроніки, пневматичної техніки, систем автоматизованого проектування. Також вони поспілкувалися з першим проректором університету, професором Володимиром Яровим, директором Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого, доцентом Сергієм Блаженком, завідувачем кафедри машин і апаратів харчових та фармацевтичних виробництв, професором Олександром Гаввою. Очільники ліцею більше дізналися про потужний потенціал нашого вишу, й самі поділилися амбітними планами розвитку навчального закладу, у яких сподіваються на нашу підтримку. Директор ліцею Леся Харітоненко наголосила, що вони ставлять за мету для кожного ліцеїста крім звичайного навчання займатись індивідуальною творчою та дослідницькою роботою. І тут у нагоді стануть вчені НУХТ. Безперечно, ліцей отримає всебічну підтримку від нашого колективу, адже, знаходячись на вістрі освітньої і наукової діяльності впродовж 133 років, наш навчальний заклад охоче надає допомогу тим, хто так само прагне до розвитку, вдосконалення, підготовки високоякісних фахівців, свідомих, активних громадян для нашої України.

У ході розмови також намітилися нові вектори співпраці, зокрема, гості зацікавилися можливістю отримання програмного забезпечення для виконання ліцеїстами конкретних завдань від наших фахівців, розроблення ними стартапів із перспективою їх впровадження, можливістю оприлюднення результатів їх досліджень широкому науковому загалу і нашої країни, і зарубіжжя у рамках потужних наукових форумів, що відбуваються в університеті, та публікацій у галузевих виданнях, які входять до міжнародних наукометричних баз. Отож, підписання угоди починає новий виток взаємостосунків на освітянській ниві.

Фотоальбом...