Автоматика – це цікаво!

9 січня 2018

​На кафедрі інтегрованих автоматизованих систем управління впроваджено в навчальний процес нову лабораторну роботу по керуванню промисловими системами з мобільних гаджетів.

Лабораторна робота передбачає розроблення та налагодження людино-машинного інтерфейсу для гаджетів під Android та iOS у зв’язку зі SCADA (через OPC UA <-> OPC DA шлюз від Cogent Data Hub) та ПЛК (через Modbus TCP/IP). Для побудови ЛМІ використовується інструментальна система myDesigner і середовище виконання myMobile. На мобільний пристрій завантажується додаток myMobile з Play Market для Android, аналогічне є і для iOS. Скомпільований проект завантажується в мобільний пристрій через мережу WiFi. Виконавча система на мобільному пристрої може з’єднуватися безпосередньо з контролерами та пристроями вводу/виводу (через протоколи Modbus TCP/IP, S7 TCP/IP, OPC UA та інші) або зі SCADA та іншими джерелами даних через інтерфейси OPC UA, SQL.

Студенти розробляли проект для управління установкою з маніпуляторами та віддаленого терміналу SCADA. Зробили систему керування маніпуляторами з власного мобільного і перевірили, як це працює.

Лабораторна робота розроблена викладачами Володимиром Полупаном і Дмитром Мацебулою.

    СТРІЧКА НОВИН