Альянс шести королівств

9 листопада 2017

​9 листопада у актовій залі університету розгорнулося неймовірно яскраве феєричне дійство – факультет біотехнології та екологічного контролю у рамках Дня факультету представив спектакль «Альянс шести королівств. Обраний».

У давні-давні часи великий правитель Ректорус створив державу Фудгард, до складу якої увійшли шість королівств, кожне з яких відповідало певній спеціальності. Держава процвітала, та сили темряви не знали спокою, й прагнули поглинути Фудгард.

Першим зазнало нападу королівство БТЕКОР, яке споконвічно виробляло ліки, рятуючи жителів усіх шістьох королівств, й мало ще одну назву – «Зелене», через шанобливе ставлення до природи. Королева відряджає вірного рицаря попередити інші королівства про небезпеку, й покликати їх правителів на гору Древніх, адже тільки об’єднавшись, королівства зможуть вистояти проти сил темряви й врятувати Фудгард. У допомогу герой отримує дракончика БТЕКАРІСа, який допомагає йому швидко долати дорогу.

Обраний прибуває до АКСДОРНу – королівства, відомого своїми технічними винаходами, але там вже вороги, які полонили короля й королеву. Йому вдається звільнити короля, який відправляє Обраного в інші королівства, бо древні боги Проректоруси дали пророцтво – якщо королівства не об’єднаються, Фудгард паде. Тому король обіцяє прибути на гору Древніх.

Наступною зупинкою стало королівство першовідкривачів земель ГРІТБЕЛ, мешканці якого славляться своєю гостинністю й любов’ю до свят. Його король ніяк не хотів усвідомити небезпеку, що насувається, й розцінив її як привід для ще однієї вечірки. Та Обраному вдається переконати короля.

Його подальший шлях лежить до ЕНЕРМЕХОСу, в руках ковалів якого будь-яка сталь перетворюється на найміцнішу зброю, й воїни якого – найкращі на всі шість королівств. ЕНЕРМЕХОС здавна славиться своїм хутром, бо «мех – лучше всех!». Тут на Обраного чекає зустріч з братами-королями, які не вірять у його місію, й влаштовують йому випробування боєм. Та герой і тут справився із ситуацією і отримав згоду королів прибути на гору Древніх.

П’яте королівство ННІХТФЕЛ володіло найбільшими запасами зерна, його кондитери готували найкращі страви, а пивовари варили ель, що славився на всі королівства. Тут на Обраного чекало випробування приготуванням напою для королеви й зустріч із кур’єром, що доправив борошно найвищого ґатунку.

Останнім на довгому тернистому шляху героя була ЕУТОПІЯ – найзаможніше королівство, яке створило бездоганну систему економіки і управління для всього Фудгарта. Тамтешній король згодився прибути на гору Древніх, тільки якщо Обраний принесе йому зі скарбниці діамант «Серце ЕУТОПІЇ», який не віддає охоронець. Герой охоче погоджується, не відаючи, що охоронець – великий дракон, який любить співи. Однак спів Обраного не припав йому до душі, тому героєві довелося вбити дракона, який виявився родичем БТЕКАРІСа. Обраний приносить діамант королю, та той, виявляється, й не думав виконувати обіцянку.

Герой повертається до БТЕКОРу, де зустрічає свою королеву й з’ясовує, що вона потрапила під чари темряви й стала її володаркою. БТЕКАРІС «працював» на неї, й зібрати всіх королів на горі Древніх – було частиною її плану, адже тепер вони пересваряться через те, кому управляти Фудгардом. Обраний у розпачі, він не знає, як йому повернути свою королеву. Й тут йому на допомогу приходить найсильніша магія – спогади про спільне щасливе минуле, як він і вона вибороли титули містера і міс університету. Сварка між королями вщухає. Королівства об’єднуються й засновують Національний університет харчових технологій.

Актори головних ролей Сергій Бригинець, Ірина Татарчук, Володимир Федоренко, Ольга Мамчур, Артем Петрик, Євген Макаренко, Влад Шульженко, Ігор Пилипонський, вокалісти Любов Кокоєва, Олена Демченко, дует «Зілля», гурт «БТЕКівські музиканти», танцювальні колективи – усі без винятку традиційно були на висоті. Багато гумору, паралелі з популярними кінофільмами на кшталт «Хрещеного батька» й «Брата», чудові вокальні партії й різнопланова хореографія, а також декан факультету Наталія Грегірчак у епізодичній ролі – зробили представлену постановку по-справжньому яскравим дійством, що згадуватиметься ще довго.

Фотоальбом...