Альтернатива

6 грудня 2016

​На кафедрі технології хлібопекарських і кондитерських виробів відбувся науковий семінар «Альтернативні види енергії» за участю завідувача кафедри теоретичної механіки та ресурсоощадних технологій, доктора технічних наук Олександра Серьогіна.

Виступ розпочався з розмови про гостру проблему утилізації побутових відходів і відпрацьованих стічних вод, яка постала перед густозаселеними містами та селищами. Була наведена невтішна динаміка сучасного стану сміттєзвалищ і водних очисних споруд України.

Доповідач навів приклади вирішення даної проблеми в європейських країнах (Нідерландах, Німеччині) та США, де технології перероблення відходів знаходяться на високому рівні розвитку і не лише позбавляють населення від проблеми забруднення навколишнього середовища, але й є джерелом альтернативного виду енергії. Особлива увага була приділена необхідності переймання європейського досвіду отримання біогазу з органічних залишків стічних вод.

Наприкінці семінару викладачі кафедри отримали відповіді на свої питання та  подякували колезі за цікавий виступ.