А сумніви – залиште!

7 грудня 2017

7 грудня на суд вибагливого глядача свою програму «Veritas» представив творчий колектив Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого. Ще минулого року це були два факультети – інженерної механіки та пакувальної техніки і енергетики й енергоменеджменту, а нині, об’єднавши кращі сили, вони представили вражаючий видовищний спектакль, де було місце і філософським роздумам, і відбірному гумору.

Уже з прологу, а їм став контемп «Істина», глядач напружено чекав подальшого перебігу подій, адже творчі постановки цього колективу завжди вирізняють несподівані повороти. На сцені з’являються актори й, хаотично рухаючись, перераховують дні тижня й шукають прозріння. На «понеділку» вони завмирають у позах «Мислителя» на сходах. А тим часом пробуджуються філософи. У них виникає суперечка з акторами щодо геніальності і яблука прозріння з райського дерева пізнання добра і зла. Актори-студенти доходять до бійки, і тут втручається Здоровий Глузд. Він дає торбинку зерен із плодів прозріння. Студентам необхідно знайти благодатний терен і засіяти його, виростити садок пізнання і, вкусивши дозрілі в ньому плоди прозріння, знайти Істину.

Під різними приводами студенти розходяться, лишається четверо – Педант, Вискочка, Фіфа і Брутальний. Саме вони вирушають з торбинкою зерен на пошуки благодатного терену.

Насамперед на глядачів чекало дотепне відео зборів героїв у похід. Далі вони потрапили в море надій, де серед хвиль і Василь Федикович раптом з’явився, і втопленик цигарку попросив, і серія галюцинацій «накрила» подорожніх, а наостанок ще й шторм трапився. Саме після нього герої опинилися на острові забуття Акуна-матата. Спочатку їх намагалися відспівати монахині, та виявилося, що вони живі. Король острова, де немає проблем, виконує бажання героїв – Брутальний стає непереможним боксером, Вискочка – королем, а Фіфа отримує відразу двох мачо. Тільки Педант ще пам’ятає про зерна і сад. Але сам не хоче цим займатися. І знову втручається Здоровий Глузд. Розгнівавшись, він відправляє героїв до пекла. Перший, кого вони там зустріли, був трьохголовий Цербер, а далі і Харон з’явився. І тут герої зрозуміли, що не виберуться звідси, якщо не віддадуть Харону торбинку. Щойно вона опиняється у Харона, лунає вибух, і герої опиняються в університеті. Студенти починають кепкувати з них, мовляв, де ж сад пізнання зі смачними яблуками прозріння? В цей момент на сцені з’являється Істина (та сама, що і у пролозі). Вона й відкриває присутнім очі на те, що вони і є у саду пізнання, адже університет є частиною її саду пізнання.

Філософи виносять кошики з яблуками й розмірковують, чи насправді справа в зернах чи плодах, чи може сенс саме у подоланні шляху, який веде до істини?

Свою яскраву візуалізацію митці підкріпили піснями «Rise», «From Yesterday», «Uptown Funk», танцювальними номерами Deadlnside, «Океан», «Острівний хіп-хоп», «Танець Цербера». На завершення прозвучала пісня «Залиш», під яку на сцену вийшли всі учасники концерту, а голова студради Дмитро Шемідько за давньою традицією пов’язав жовто-червоні косинки цьогорічним випускникам-учасникам дійства Валентину Туфекчі і Василю Федиковичу.

Фотоальбом...