Н У Х Т

Засідання вченої ради університету

27 вересня 2018

Засідання вченої ради університету

27 вересня відбулося планове засідання вченої ради університету. Ректор Анатолій Українець розпочав його з сумної ноти – рівно рік тому в лабораторному корпусі нашого навчального закладу спалахнула пожежа, яка забрала життя завідувача лабораторії кафедри технології зберігання і переробки зерна Лариси Чагарної. Ректор попросив присутніх вшанувати світлу пам’ять колеги хвилиною мовчання.

Перш ніж перейти до розгляду питань порядку денного ректор привітав членів ради, що відсвяткували свої дні народження у вересні, та новообраних членів вченої ради з обранням.

Далі слово взяв голова організаційного комітету з проведення виборів до вченої ради університету, перший проректор Володимир Яровий. Він коротко доповів про хід підготовки, організацію і проведення виборів, наголосив, що всі необхідні нормативні документи були розроблені й завчасно затверджені, а також, що всі, передбачені Законом України «Про вищу освіту» й Статутом університету квоти були дотримані. Оскільки новий склад вченої ради приступив до роботи, а повноваження попереднього остаточно вичерпані, найперше, що необхідно було зробити – обрати голову вченої ради і заступника голови. Для продовження процедури слово взяла вчений секретар університету Наталія Ткачук. Вона запропонувала членам вченої ради вносити пропозиції по кандидатурах. Голова профспілки співробітників НУХТ, професор Сергій Василенко запропонував головою ради обрати ректора Анатолія Українця і заступником голови ради – першого проректора Володимира Ярового. Інших пропозицій не надійшло. Вчена рада відкритим голосуванням прийняла рішення про внесення запропонованих кандидатур до бюлетенів для таємного голосування. До складу лічильної комісії обрали професора Сергія Шульгу і членів студентського самоврядування Яну Фільченкову і Дмитра Шемідька.

Ще одним питанням, яке потребували процедури таємного голосування, було висунення кафедрою біотехнології і мікробіології спільно з Проблемною науково-дослідною лабораторією університету кандидатур директора Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України Валентина Підгорського і одного з перших випускників кафедри (1971 р.) та одного з  перших біотехнологів України, професора Володимира Іванова на присвоєння звання почесних професорів НУХТ. Кандидатів представила завідувач кафедри Тетяна Пирог. Її інформацію доповнив ректор Анатолій Українець.

План роботи вченої ради університету на 2018/2019 навчальний рік презентував ректор Анатолій Українець. З приводу почутого висловилися перший проректор Володимир Яровий і завідувач кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів Володимир Ковбаса.

Ґрунтовний аналіз підсумків літньої заліково-екзаменаційної сесії зробив начальник навчально-методичного управління Валерій Виговський.

Щодо затвердження Положення про організацію наукової, науково-технічної діяльності НУХТ слово мав проректор з наукової роботи Олександр Шевченко. Він повідомив, що термін дії попереднього Положення закінчився, протягом останніх двох тижнів нова редакція Положення була запропонована для обговорення на кафедрах, після чого були враховані всі отримані пропозиції. Крім того, проректор акцентував увагу присутніх на пожвавленні міжнародної діяльності університету: результатом програм академічних обмінів стало отримання нашими студентами подвійних дипломів, збільшилася кількість міжнародних стажувань наших викладачів, зростає кількість досліджень за міжнародними грантами. Він закликав усі кафедри активно включатися до подання пропозицій щодо участі у конкурсах на отримання грантів – адже це прекрасна можливість не тільки отримати фінансування на свої дослідження, але й заявити про себе широкому міжнародному науковому загалу. Також Олександр Шевченко розповів про візит до університету делегації Університету Невади (США), яка прибула до НУХТ із пропозицією співпраці. Заслухавши інформацію проректора з наукової роботи, вчена рада одностайно проголосувала за затвердження Положення про організацію наукової, науково-технічної діяльності НУХТ.

Пропозиції щодо структурних змін в університеті внесла проректор з науково-педагогічної та виховної роботи Лариса Арсеньєва. Йшлося про кафедру безпеки життєдіяльності, яка стикнулася із суттєвим зниженням педнавантаження. Тому виникла пропозиція з 1 жовтня 2018 року створити у структурі факультету біотехнології та екологічного контролю кафедру екологічної безпеки та охорони праці шляхом об’єднання кафедр екології та збалансованого природокористування і безпеки життєдіяльності. Вчена рада підтримала цю пропозицію.

Не обійшлося і без урочистого моменту. Ректор Анатолій Українець вручив нагрудний знак «Ветеран НУХТ» професорові кафедри електропостачання і енергоменеджменту Володимиру Шестеренку.

Голова лічильної комісії, професор Сергій Шульга оприлюднив результати таємного голосування і, користуючись нагодою, привітав від усіх присутніх ректора з обранням головою вченої ради і першого проректора – заступником голови вченої ради НУХТ, і Валентина Підгорського та Володимира Іванова з присвоєнням звання почесного професора НУХТ.

Наприкінці засідання перший проректор Володимир Яровий звернув увагу присутніх на роботу з удосконалення навчальних планів підготовки за освітнім ступенем «бакалавр» і перегляду навчальних дисциплін підготовки фахівців за освітнім ступенем «магістр». Наразі відповідні матеріали подали лише Навчально-науковий інститут харчових технологій і Навчально-науковий інженерно-технічний інститут ім. акад. І.С. Гулого. Перший проректор наголосив на дотриманні визначених для виконання цієї роботи строках.

На цьому порядок денний був вичерпаний, і голова вченої ради, ректор Анатолій Українець закрив засідання.

Опублікований: 27-09-2018
Читайте також:
Яскраве дозвілля наших студентів

Поки випускники бакалаврату складають вступні випробування до магістратури, студенти молодших курсів, успішно склавши сесію, а деякі спеціальності, і завершивши практику, насолоджуються літнім відпочинком. Сонячна погода спонукала зібратися групу МЯ ІІІ-1 разом із куратором, доцентом кафедри технології м’яса і м’ясних продуктів Оксаною Топчій на ек...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Яскраве дозвілля наших студентів 19 липня 2018

Старт декади

З 2003 року, вже 15 років поспіль, у Смілянському коледжі харчових технологій НУХТ проходить декада комісії інформатики та комп’ютерних технологій. У цьому році вона триває з 15 по 26 січня. В цей час для студентів проводяться різноманітні профорієнтаційні заходи, конкурси фахової майстерності, конференції та семінари з новинок в світі інформаційни...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Старт декади 16 січня 2018

Профорієнтаційна команда кафедри біотехнології і мікробіології здійснює активний пошук майбутніх абітурієнтів

Триває навчальний рік, а отже у розпалі профорієнтаційна робота: профорієнтаційна команда кафедри біотехнології і мікробіології здійснює активний пошук майбутніх абітурієнтів, які бажають отримати якісну актуальну освіту. Саме тому представники кафедри проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу в медичних коледжах, майбутні випускники яких можуть...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Профорієнтаційна команда кафедри біотехнології і мікробіології здійснює активний пошук майбутніх абітурієнтів 09 лютого 2018